LeanLAB

Boğaziçi Üniversitesinin yürütücü ortağı olduğu, İstanbul Kalkınma Ajansı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm LeanLab programının akademik koordinatörlüğü, Bright müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Aygören tarafından gerçekleştirilmiştir.

Program, ticarileşme potansiyeline sahip iş fikri olan akademisyen ve doktora öğrencilerine yönelik olup; üniversite, kamu ve sanayi iş birliğine dayalı olarak akademik girişimciliğin güçlendirilmesini amaçlamaktadır. Programa her yıl en az altı, en fazla on akademisyen veya doktora öğrencisi kabul edilir.

Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan bu program kapsamında, akademik iş fikrini hayata geçirmek isteyen akademisyenlere ve doktora öğrencilerine, I-Corps ve Business Model Generation sertifikalı eğitmenlerden eğitimler, mentorluk desteği, danışmanlık hizmeti verilir. Ayrıca altyapı imkanları ve yatırımcı erişimi sağlanır. Bu program yoğunlaştırılmış 6 haftalık bir eğitim sunmaktadır. İlk kez 2018'de yapılan eğitimler, 2019 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.

Programa dair bilgi için videoya bu koddan ulaşabilirsiniz: